NAJKRAĆI DAN


Najkraci-dan-plakatB3

21.12.2014.

Koncertna dvorana od 11.00 do 00.00 sati

Maraton kratkometražnog filma

NAJKRAĆI DAN

 

Program obuhvata:

 

- dve selekcije domaćih kratkometražnih filmova (igranih, dokumentarnih, eksperimentalnih i animiranih)

- selekciju najboljih evropskih kratkometražnih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije

- sve kratkometražne filmove koje su tokom ove godine napravili polaznici radionice „MALI FILM“, održane u 10 gradova širom Srbije

- radionicu za učenike srednjih škola  „KRATKA ŠKOLA KRATKOG FILMA“

 

Satnica za program Najkraćeg dana

 

11.00 – 12.00 – projekcija svih filmova sa radionica MALI FILM i glasanje

12.30 – 15.30 – radionica Kratka škola kratkog filma (za srednjoškolce)

15.30 – 17.30 – prvi blok domaćih kratkih filmova

17.30 – 19.30 – drugi blok domaćih kratkih filmova

19.30 – 00.00  EFA selekcija (najbolji kratki evropski filmovi iz 2013. po izboru Evropske filmske akademija, titlovi na engleskom!)

 

Satnice i program za Novi Sad, Šabac, Gornji Milanovac, Arilje, Negotin, Niš, Leskovac, Pančevo, Vrnjačku Banju i Smederevo

 

11.00 – 12.00 hPRAVI MALI FILM

(Projekcija filmova dečijeg stvaralaštva snimljenih u okviru radionica

„Mali film“ iz 10 gradova Srbije)

12.30 – 15.30 h - KRATKA ŠKOLA KRATKOG FILMA

(Filmska radionica za srednjoškolce, koju vode mladi filmski profesionalci)

15.30 – 17.30 hELDORADO

(Selekcija domaćih filmova koji koketiraju sa američkim filmskim žanrovima)

17.30 – 19.30 h - JUTOPIJA

(Selekcija domaćih filmova – jedan pogled filmskih stvaralaca na istoriju ovih prostora)

19.30 – 00.00 h SHORT MATTERS!“

(Selekcija najboljih prošlogodišnjih kratkih filmova po izboru Evropske filmske akademije), titlovi na engleskom!

 

Filmski program sa spiskom filmova za NOVI SAD, ŠABAC, GORNjI MILANOVAC, ARILjE, NEGOTIN, NIŠ, LESKOVAC, PANČEVO, VRNjAČKU BANjU i SMEDEREVO

 

15.30 – 17.30hELDORADO

(Selekcija  domaćih filmova koji koketiraju sa američkim filmskim žanrovima)

 

1. Kosta Ristić – „Dijamant za Baja Kaliforniju“ – 15 min.

2. Damir Romanov – „Puls“ – 21 min.

3. Nebojša Nenadić – „Zvezda tri“ – 15 min.

4. Jovan Todorović – „Hu, čovek kao armija“ – 12 min.

5. Stefan Arsenijević – „Noćni porter“ -  8 min.

6. Srđan Dragojević – „Sve se žene zovu KIKI“ – 23 min.

7. Miloš Milovanović – „Pregradni zid“ – 26 min.

 

17.30 – 19.30hJUTOPIJA

(Selekcija domaćih filmova – jedan pogled filmskih stvaralaca na istoriju ovihprostora)

 

1. Vladimir  Perišić – „Naše će sjeni…“  – 8 min.

2. Predrag Golubović  – „Manifest za slobodu“ – 10 min.

3. Karpo Aćimović – Godina – „O ljubavnim veštinama ili film sa 14441 kvadratom“  -  10 min.

4. Želimir Žilnik – „Crni film“  – 15 min.

5. Živko Nikolić – „Graditelj“  – 12 min.

6. Nikola Majdak – „Poslednji TV dnevnik“  – 5 min.

7. Jelena Stanković – Concert politico  – 4 min.

8. Goran Kostić – „Voz“ – 12 min.

9. Stefan Orlandić – „Mentalitet“  – 5 min.

10. Vojin Vasović – „5 Minutes Each“ („Svakih 5 minuta“)  – 8 min.

11. Grupa autora – „Srećna nova godina“  – 11 min.

 

19.30 – 00.00 h-SHORTMATTERS!“

(Selekcija najboljih prošlogodišnjih kratkih filmova po izboru Evropske filmske akademije), titlovi na engleskom!)

 

1. CUT – Christoph Girardet & Matthias Müller, Germany 2013, 13 min, experimental

2. DOOD VAN EEN SCHADUW (Death of a Shadow) – Tom Van Avermaet, Belgium/France 2012, 20 min, fiction

3. HOUSES WITH SMALL WINDOWS – Bülent Öztürk, Belgium 2013,

15 min, fiction

4. LA LAMPE AU BEURRE DE YAK (Butter Lamp) – Hu Wei, France/China 2013, 15 min, fiction

5. MISTERIO (Mystery) – Chema García Ibarra, Spain 2013, 12 min, fiction

6. MORNING – Cathy Brady, Ireland/UK 2013, 20 min, fiction

7. AS ONDAS (The Waves) – Miguel Fonseca, Portugal 2012, 22 min, fiction

8. ORBIT EVER AFTER – Jamie Stone, UK 2013, 20 min, fiction

9. SKOK (Jump) – Petar Valchanov & Kristina Grozeva, Bulgaria 2012, 30 min, fiction

10. SONNTAG 3 (Sunday 3) – Jochen Kuhn, Germany 2012, 14 min, animation

11. A STORY FOR THE MODLINS – Sergio Oksman, Spain 2012, 26 min, documentary

12. THOUGH I KNOW THE RIVER IS DRY – Omar Robert Hamilton, Palestine/Egypt/UK/Qatar 2013,19 min, fiction

13. ЯDERNІ VІDHODI YADERNI WYDHODY (Nuclear Waste) – Myroslav Slaboshpytskiy, Ukraine 2012, 25 min, fiction

14. ZIMA – Cristina Picchi, Russia 2013, 13 min, documentary/experimental