НАЈКРАЋИ ДАН


Najkraci-dan-plakatB3

21.12.2014.

Концертна дворана од 11.00 до 00.00 сати

Маратон краткометражног филма

НАЈКРАЋИ ДАН

 

Програм обухвата:

 

- две селекције домаћих краткометражних филмова (играних, документарних, експерименталних и анимираних)

- селекцију најбољих европских краткометражних филмова номинованих за награду Европске филмске академије

- све краткометражне филмове које су током ове године направили полазници радионице „МАЛИ ФИЛМ“, одржане у 10 градова широм Србије

- радионицу за ученике средњих школа  „КРАТКА ШКОЛА КРАТКОГ ФИЛМА“

 

Сатница за програм Најкраћег дана

 

11.00 – 12.00 – пројекција свих филмова са радионица МАЛИ ФИЛМ и гласање

12.30 – 15.30 – радионица Кратка школа кратког филма (за средњошколце)

15.30 – 17.30 – први блок домаћих кратких филмова

17.30 – 19.30 – други блок домаћих кратких филмова

19.30 – 00.00  ЕФА селекција (најбољи кратки европски филмови из 2013. по избору Европске филмске академија, титлови на енглеском!)

 

Сатнице и програм за Нови Сад, Шабац, Горњи Милановац, Ариље, Неготин, Ниш, Лесковац, Панчево, Врњачку Бању и Смедерево

 

11.00 – 12.00 hПРАВИ МАЛИ ФИЛМ

(Пројекција филмова дечијег стваралаштва снимљених у оквиру радионица

„Мали филм“ из 10 градова Србије)

12.30 – 15.30 h - КРАТКА ШКОЛА КРАТКОГ ФИЛМА

(Филмска радионица за средњошколце, коју воде млади филмски професионалци)

15.30 – 17.30 hЕЛДОРАДО

(Селекција домаћих филмова који кокетирају са америчким филмским жанровима)

17.30 – 19.30 h - ЈУТОПИЈА

(Селекција домаћих филмова – један поглед филмских стваралаца на историју ових простора)

19.30 – 00.00 h SHORT MATTERS!“

(Селекција најбољих прошлогодишњих кратких филмова по избору Европске филмске академије), титлови на енглеском!

 

Филмски програм са списком филмова за НОВИ САД, ШАБАЦ, ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ, АРИЉЕ, НЕГОТИН, НИШ, ЛЕСКОВАЦ, ПАНЧЕВО, ВРЊАЧКУ БАЊУ и СМЕДЕРЕВО

 

15.30 – 17.30hЕЛДОРАДО

(Селекција  домаћих филмова који кокетирају са америчким филмским жанровима)

 

1. Коста Ристић – „Дијамант за Баја Калифорнију“ – 15 мин.

2. Дамир Романов – „Пулс“ – 21 мин.

3. Небојша Ненадић – „Звезда три“ – 15 мин.

4. Јован Тодоровић – „Ху, човек као армија“ – 12 мин.

5. Стефан Арсенијевић – „Ноћни портер“ -  8 мин.

6. Срђан Драгојевић – „Све се жене зову КИКИ“ – 23 мин.

7. Милош Миловановић – „Преградни зид“ – 26 мин.

 

17.30 – 19.30hЈУТОПИЈА

(Селекција домаћих филмова – један поглед филмских стваралаца на историју овихпростора)

 

1. Владимир  Перишић – „Наше ће сјени…“  – 8 мин.

2. Предраг Голубовић  – „Манифест за слободу“ – 10 мин.

3. Карпо Аћимовић – Година – „О љубавним вештинама или филм са 14441 квадратом“  -  10 мин.

4. Желимир Жилник – „Црни филм“  – 15 мин.

5. Живко Николић – „Градитељ“  – 12 мин.

6. Никола Мајдак – „Последњи ТV дневник“  – 5 мин.

7. Јелена Станковић – Concert politico  – 4 мин.

8. Горан Костић – „Воз“ – 12 мин.

9. Стефан Орландић – „Менталитет“  – 5 мин.

10. Војин Васовић – „5 Minutes Each“ („Сваких 5 минута“)  – 8 мин.

11. Група аутора – „Срећна нова година“  – 11 мин.

 

19.30 – 00.00 h-SHORTMATTERS!“

(Селекција најбољих прошлогодишњих кратких филмова по избору Европске филмске академије), титлови на енглеском!)

 

1. CUT – Christoph Girardet & Matthias Müller, Germany 2013, 13 min, experimental

2. DOOD VAN EEN SCHADUW (Death of a Shadow) – Tom Van Avermaet, Belgium/France 2012, 20 min, fiction

3. HOUSES WITH SMALL WINDOWS – Bülent Öztürk, Belgium 2013,

15 min, fiction

4. LA LAMPE AU BEURRE DE YAK (Butter Lamp) – Hu Wei, France/China 2013, 15 min, fiction

5. MISTERIO (Mystery) – Chema García Ibarra, Spain 2013, 12 min, fiction

6. MORNING – Cathy Brady, Ireland/UK 2013, 20 min, fiction

7. AS ONDAS (The Waves) – Miguel Fonseca, Portugal 2012, 22 min, fiction

8. ORBIT EVER AFTER – Jamie Stone, UK 2013, 20 min, fiction

9. SKOK (Jump) – Petar Valchanov & Kristina Grozeva, Bulgaria 2012, 30 min, fiction

10. SONNTAG 3 (Sunday 3) – Jochen Kuhn, Germany 2012, 14 min, animation

11. A STORY FOR THE MODLINS – Sergio Oksman, Spain 2012, 26 min, documentary

12. THOUGH I KNOW THE RIVER IS DRY – Omar Robert Hamilton, Palestine/Egypt/UK/Qatar 2013,19 min, fiction

13. ЯДЕРНІ ВІДХОДИ YADERNI WYDHODY (Nuclear Waste) – Myroslav Slaboshpytskiy, Ukraine 2012, 25 min, fiction

14. ZIMA – Cristina Picchi, Russia 2013, 13 min, documentary/experimental